Muzyczne dylematy – DJ czy zespół?

Każdy z nas tak ma, że są ludzie, których lubimy od samego początku, ale są i tacy, którzy od pierwszego zdania wzbudzają w nas niechęć. Tak po prostu jest i nie musicie nic sobie wyrzucać, jeśli również Wam zdarzają się takie odczucia ? I tu przechodzimy do początku naszych rozważań… niezależnie czy wybierzecie DJ-a czy zespół – kluczową sprawą jest to, abyście nadawali na wspólnych falach! Z tą osobą spędzicie jeden z najlepszych dni swojego życia, więc nie wyobrażam sobie, żebyście mieli podchodzić do siebie z niechęcią!

Elementem zapalnym może być przede wszystkim wybór repertuaru. Należy wybadać na ile elastyczny jest DJ/zespół – z jednej strony nie jest dobrym pomysłem narzucenie własnej playlisty i nie pozwolenie specjaliście na działanie w zgodzie z doświadczeniem, ale z drugiej powinien on respektować Wasze preferencje muzyczne. „Ścięcie się” na etapie ustalania wspólnej wizji może przynieść Wam niepotrzebny stres w trakcie Wesela.
Niezależnie którą opcję wybierzecie, zwróćcie uwagę, ile czasu DJ/zespół przewidują na obsługę Wesela! Jeśli zaczynacie wesele wcześnie, a usługodawca ma na umowie 12 godzin, to może okazać się, że granie zakończy się o godzinie 2.00 w nocy, a nie o świcie!
Sprawę, która również musi być wcześniej omówiona, to dodatkowe koszta – ustalcie kto płaci ZAiKS oraz czy musicie zapewnić nocleg DJ-owi/zespołowi! Zdarza się czasem, że za lepszy sprzęt czy dodatkowe oświetlenie trzeba dodatkowo dopłacić – dopytajce!

Dowiedzcie się także czy DJ/zespół pełnią funkcję wodzireja/konferansjera jeśli nie, warto zatrudnić dodatkową osobę, która się tym zajmie. Ustalcie także, czy chcecie zabawy i jakie!
Zwróćcie też uwagę na wielkość sali – czy znajdziecie miejsce na zespół, który wymaga zdecydowanie więcej przestrzeni niż DJ!
Warto również dopytać w jakim stroju występują osoby, które będą zajmowały się oprawą muzyczną naszej uroczystości. W większości jest to strój stonowany i elegancji, ale… zapytać zawsze warto.
Za zespołem przemawia na pewno klimat, który stwarzają. Zespół jako tradycyjna oprawa muzyczna wydarzenia na pewno przypadnie do gustu starszym członkom wesela. Bawienie się przy dobrej muzyce granej na żywo to ogromna przyjemność, dlatego te najlepsze zespoły mają zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem. Jeśli nie mieliście jeszcze możliwości usłyszenia interesującego Was zespołu na żywo, warto zapytać czy możecie pojawić się na próbie, aby przekonać się czy to jest to, czego oczekujecie. Ustalając szczegóły upewnijcie się czy po północy zespół nie zaczyna grać z playbacku. Tyle godzin grania to ogromy wysiłek, ale profesjonaliści są w stanie sobie z tym poradzić.
DJ to na pewno tańsza opcja, ale to nie jedyny atut takiego wyboru – DJ to przede wszystkim nieskończona ilość możliwych zagranych utworów. Zespół ma przećwiczone kilkadziesiąt numerów, podczas gdy DJ, mając dostęp do Internetu, może spełnić każde muzyczne zamówienie gości. Zaletą jest również to, że podczas przerw między setami DJ puszcza cichą muzykę, więc nie zapada „niezręczna cisza”. Warto poszukać DJ-ów z rozgłośni radiowych, którzy często oferują swoje usługi również na wesela, są oni dobrze przygotowani do komunikowania się z uczestnikami imprezy.

Czy jest więc jednoznaczna odpowiedź – DJ czy zespół? Oczywiście, że nie! Wszystko zależy od Waszych preferencji! Możecie znaleźć świetny zespół grający jak na najlepszych koncercie, ale również taki, który będzie fałszował lub puszczał muzykę z playbacku. Podobnie z DJ-em – może być to osoba, która sprawi, że goście nie będą chcieli schodzić z parkietu, ale i taka, która zupełnie nie dopasuje się do gustów Waszych gości. Warto szukać cierpliwie i uważnie, czytać opinie, a jeśli nie macie na to siły lub czasu… skorzystać ze wsparcia konsultanta ślubnego, który współpracuje ze sprawdzonymi osobami! ?
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *