Najmłodsi Goście weselni

Dla niektórych Par to kontrowersyjny temat….
Czy zapraszać dzieci na wesele? A czy wypada ich nie zapraszać?
To bardzo indywidualna sprawa każdej z Par, a jednocześnie, każda ma prawo do własnego zdania.
Według etykiety ślubno – weselnej wręczając zaproszenia spersonalizowane parze, dajemy jasny przekaz, że zapraszamy tylko ich, ponieważ w przeciwnym razie miałby miejsce zapis „wraz z dziećmi”.
Niestety w praktyce jest zupełnie inaczej. Wszystkie Pary Młode, które miały przyjemność wręczać zaproszenie usłyszały pewnie:
„a co my zrobimy z dziećmi, skoro cała rodzina bawi się na weselu?”
Jeśli nie chcemy urazić Gości to zapraszamy dzieci, ale wtedy w dobrym geście jest zorganizować im atrakcje, aby ich rodzice mogli biesiadować 🙂 Dzieci zazwyczaj się nudzą lub rozrabiają, także aby uniknąć tych sytuacji jest mam kilka sprawdzonych patentów 🙂

Najwygodniejszą, ale także najdroższą opcją jest zatrudnienie Animatorów dla dzieci. Animatorzy są z maluchami przez cały czas, zapewniając im bardzo ciekawe gry i zabawy. Formowanie zwierzątek z balonów, nauka układów choreograficznych, zabawy z chustą czy duże bańki mydlane.
Ważnym punktem przy zatrudnianiu Animatora jest miejsce, gdzie będą odbywać się tego typu harce. Najdogodniej jest gdy sala posiada ogród, ale do tego musimy mieć odpowiednią pogodę.
W razie deszczu można zabawię przenieść do środka np. do holu, na salę konferencyjna – jeśli to hotel, albo może do zadaszonej altany.

Przy ograniczonym budżecie także możemy zapewnić dzieciom dobrą zabawę. Mimo, że nie będą mieć opiekuna, który zajmie się nimi, na pewno nudzić się nie mogą.
Dobrym i sprawdzonym pomysłem jest zagospodarowanie przestrzeni, stworzenie kącika tylko dla nich. Wystarczy stolik i kilka krzesełek (oczywiście wszystko zależy od ilości dzieci:))

Polecam kupić np balony, bańki, kolorowanki, świecowe kredki (nie ołówkowe aby zachować bezpieczeństwo).
Stworzyć własną książeczkę dla każdego uczestnika z zadaniami (tu mowa o dzieciach, które już potrafią czytać i pomogą młodszym).
Dzieci lubią zagadki także dajmy im możliwość wykazania się podczas rozwiązywania zadań.
Przykłady – oczywiście w tematyce weselnej 🙂
– narysuj portret Pana Młodego i Panny Młodej
– policz ile pań ma niebieskie buty
– policz ile panów ma muszkę
– narysuj trzy rzeczy których nie może zabraknąć na weselu
– itp…

Gdy aura sprzyja możemy wypożyczyć gdy plenerowe jak Wielka Jenga czy Twister.
Miłym gestem będzie także poproszenie Wodzireja o kilka piosenek dla dzieci np Kaczuszki – przy których także dorośli świetnie się bawią 🙂
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *