Wady i zalety pracy Konsultanta ślubnego…

Dziękuję że jesteś tu! To znaczy, że interesuje Cię moja praca. Postaram się opisać ją dokładnie (bez zbędnego słodzenia:)

To nie jest praca jak każda inna!
Wedding Planner, praca wielu zawodów, osoba, która
zawsze ma plan „B”, kobieta do zadań specjalnych….takie hasła usłyszałam od moich Par!
Czy zawód konsultanta jest zawodem marzeń? Skąd brać siłę i motywację aby się nie wypalić? Jak pracować, aby każda uroczystość ślubno-weselna była wyjątkowa i „uszyta na miarę” dla Pary.
fot. prywatne archiwum
Zacznę od wad :
Praca głównie w weekendy, a czasem nawet w święta!
Jak wiesz sezon ślubny to miesiące letnie, czyli jak inni prowadzą życie towarzyskie umawiając się w weekend na grilla, ja pakuję samochód na wesele.
Za to poniedziałek mam wolne, a Ty idziesz do pracy 🙂
Sama dbam o swoje wynagrodzenie
„Ile się narobisz, tyle zarobisz!” W tej pracy nie ma pensji co miesiąc, niezależnie od czegokolwiek.
To ile wesel chcę organizować rocznie zależy po części ode mnie. Muszę pamiętać jednak o tym, że ścisły sezon trwa krótko, a ZUS trzeba płacić cały rok!
Plusem jest na pewno to, że przez pierwsze dwa lata ZUS daje ulgę i płacę połowę składki:)
(Niestety dwa lata szybko mijają!)
Sama ponoszę koszty prowadzenia biznesu
Koszty paliwa, utrzymania samochodu, noclegu, diety, kawa z Klientami, materiały biurowe….za to wszystko gdy pracujesz na etacie płaci Twój szef. Będąc na własnej działalności opłacam to sama.
Odpowiedzialność
To jak będzie wyglądać końcowy efekt projektu, który tworzę przez cały rok (czyt.wesele) spada na moje barki. To ja jestem odpowiedzialna jakich ludzi zatrudniam do pracy w tym dniu. Przez cały dzień i noc pilnuję scenariusza dnia uroczystości, aby wszystko zagrało, a Goście i Para Młoda mogli bawić się w najlepsze. Zawsze w razie nieprzewidzianych okoliczności, muszę działać szybko. Tego dnia nie można powtórzyć! Zawsze sobie powtarzam „zadowolony Klient jest najlepszą wizytówką firmy!”
I tego się trzymam!

fot. prywatne archiwum
Na szczęście jest wiele zalet:)
Sama sobie szefemSama ustalam sobie rytm dnia. Nie muszę przychodzić do biura o 8 i wychodzić o 16. Ale to, że pracuje w domu nie zwania mnie od tego, żeby wcześnie wstać i zasiąść przed komputerem – co prawda nie zawsze w białej koszuli, ale zawsze z listą zadań na dziś!:) Przy takim trybie pracy konieczna jest jednak wysoka samodyscyplina.Nie stoję w korach – pomijając codzienne wyprawy do przedszkola 🙂
Współpracując z Parami z zagranicy spotykamy się na Skypie, a jeśli umawiam się na spotkania to zawsze w przyjemnej atmosferze i z dobrą kawą:)
Praca dla kreatywnych Mam
Jeśli dziecko zachoruje nie muszę martwić się o to czy iść na zwolnienie. Zostajemy w domu. Zawsze to kolejna para rąk do pomocy 🙂

fot. prywatne archiwum
Co tydzień nowi ludzie
Podczas sezonu poznaję wielu ciekawych ludzi, mili Dziadkowie Pary Młodej, serdeczni Rodzice. Wszyscy tego dnia są uśmiechnięci i szczęśliwi. Cudownie jest patrzeć na łzy Mamy w kościele, gdy jej Córka powtarza słowa przysięgi. Są to bardzo wzruszające momenty i cieszę się, że mogę być ich uczestnikiem.
Na samym weselu, poza dopinaniem scenariusza są chwile, gdzie mogę się zatrzymać i popatrzeć jak przebiega zabawa.
Tu wtrącę mały minus : gdy wszyscy się bawią przy dobrej muzyce, ja jedynie wybijam rytm stopą !:)

fot. Isomnia Studio
Nowe miejsca
Większość sal i domów weselnych położona jest za miastem w pięknych miejscach. Czasem też sama architektura budynku jest bardzo ciekawa.
Często jest tak, że Para zgłasza się do mnie już z wybranym miejscem na uroczystość, wtedy tym bardziej chcę je poznać i zwiedzić 🙂
Dzięki tym podróżom poznaję nowe miejsca!
W otoczeniu piękna
Uwielbiam projektowanie stylu uroczystości. Z racji wyuczonego zawodu (architekt wnętrz) zawsze wykonuję dla Pary prezentację wszystkich szczegółów aranżacji sali. Gdy przychodzi dzień wesela, czuję się jak ryba w wodzie! Otoczenie pięknych kwiatów, dekoracji i współgrającej ze stylem wesela papeterii oraz późniejszych zachwytów Pary Młodej i Gości, utwierdza mnie w przekonaniu, że wykonuje zawód który jest moją pasją!
…………………………………………………………………………………………………..

Praca konsultanta ślubnego nie należy do łatwych.
Aby zorganizować wesele, należy w być osobą, której główną wartością jest odpowiedzialność.
Gdy milknie muzyka, Goście rozjeżdżają się do domów, a Para Młoda podchodzi do mnie, aby podziękować za dobrą robotę, wiem, że ta praca ma sens!
Jestem osobą, która marzenia przekłada na rzeczywistość – ktoś tak o mnie kiedyś napisał 🙂
…………………………………………………………………………………………………..Link do opinii osób, które mi zaufały :
https://www.weselmysierazem.com/client-albums
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *