Najlepsza data…

Na wybór daty Waszej uroczystości może mieć
wpływ wiele czynników.
Wszystko jednak zależy od tego czym będziecie się kierować i jakie są Wasze priorytety. Czy zależy Wam na pięknej pogodzie, rocznicy, świętach a może jesteście przesądni ?
…………………………………………………………………………………………..

Czy wiecie, że w latach 60 przede wszystkim wpływ na datę ślubu miały…. żniwa! Ludzie mieli więcej czasu na świętowanie dopiero po zbiorach. Na szczęście dziś to nas nie dotyczy a wręcz przeciwnie…okres letni to środek sezonu weselnego.
Pory roku…. Wiele Par marzy o tym aby uroczystość odbyła się w środku lata. Oczywiście jest wiele plusów tego wyboru, ale także są minusy. Jak np : długie oczekiwanie na wymarzoną salę (rok a nawet 2 lata).
Ceny usługodawców (fotografów itp) są także nieco niższe poza sezonem ślubnym.
Wybierając miesiące letnie musicie brać także pod uwagę urlopy, długie weekendy czy ważne imprezy sportowe. Wasi Goście mogą mieć wtedy inne plany!

Jesień wraca do łask i Pary które decydują się na tą porę roku mają możliwość pięknej i wyjątkowej dekoracji np w postaci złotych liści i szyszek. Sesja plenerowa w parku może być naprawdę nastrojowa i spektakularna! Ważne jest, iż wtedy miesiące jesienne nie kolidują w urlopami zaproszonych Gości:)

Początek sezonu ślubnego rozpoczyna się właśnie z początkiem wiosny. Zdarzają się już ciepłe dni i możliwość ślubu w plenerze. Łatwiej o dekoracje kwiatowe! A może uroczystość w Wielkanoc? Okazja do rodzinnego spotkania !

W adwencie rzadko wybieramy termin ślubu, ale po 24 grudnia już się to zdarza. W ziemie kościoły są pięknie udekorowane, a śnieg sprzyja pięknym sesjom plenerowym. Uwaga! W okresie świątecznym bardzo trudno o usługodawców!

Dzień tygodnia…
Najczęściej wybieranym dniem na uroczystość jest oczywiście sobota. Ale coraz częściej zdarza się, że Para Młoda wybiera piątek lub czwartek. Często domy weselne proponują gratis w postaci np wiejskiego stołu lub braku opłaty za tzw. „korowe”. Jeśli zdecydujecie się na piątkowe wesele możecie liczyć na rabaty! Może warto ?:)
Ważna data….
A może chcielibyście podkreślić np Waszą datę pierwszej randki czy pocałunku i właśnie wtedy zorganizować wesele? Niektórzy wybierają także rocznicę ślubu swoich rodziców czy dziadków.
Trzeba to jednak dobrze przemyśleć, aby jedna rocznica nie przyćmiła drugiej w przyszłości.
Przecież przyjemnie obchodzić jest kilka rocznic, prawda? 🙂

Przesądy…
„R” w dacie dla osób przesądnych ma znaczenie przy wyborze odpowiedniego miesiąca, lecz dowodów nie mamy na pełnię szczęścia w śród par, które pobrały się w czeRwcu czy paździeRniku :)!
………………………………………………………………………………………………….
Podchodząc jednak od strony praktycznej do Waszej wymarzonej daty, zróbcie listę wytycznych na których najbardziej Wam zależy i wybierzecie ten idealny dzień!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *