Ścianka – nowy weselny trend czy powrót do przeszłości?

Kto z nas nie ma wśród rodzinnych pamiątek zdjęcia prababci z pradziadkiem lub starszego wujostwa w sesji ślubnej?

Nie da się ukryć, że dzisiejsze zdjęcia znacznie odbiegają od tych z szuflady…
Lecz ostatnio zauważyłam nowy trend! Wpadły mi w oko ścianki ustawiane na weselach. Od razu skojarzyłam je z sesjami ślubnymi aranżowanymi w studio fotograficznym.
Nowy trend czy powrót do przeszłości?
Teraz Pary Młode chętnie na wesela wypożyczają fotobudkę. Jest to bardzo dobry pomysł. Goście świetnie się bawią zakładając zabawne maski i nakrycia głowy. Mają do wyboru szereg grafik, które dopasowują do stylu uroczystości, zdjęcia otrzymujemy od razu – to ewidentnie plusy tego rodzaju atrakcji na weselu. Minusem jednak jest dosyć wysoka cena!
Jeśli zdecydujecie się na ściankę, to znacznie niższy koszt za wypożyczenie lub wykonanie ścianki niż w przypadku fotobudki.
Tak na prawdę każdy może zrobić ją sam! Wystarczy tylko fajny pomysł, kilka gadżetów pasujących do stylu przyjęcia, ustronne miejsce na terenie domu weselnego lub na sali weselnej.
Jedyny minus to ten że, zdjęcia otrzymamy razem z całym materiałem od fotografa (2 – 3 miesiące).
W stylu uroczystości.
Jest tylko jedna i najważniejsza zasada jaką musicie się kierować decydując się na ściankę – MUSI być w stylu całej uroczystości.
Na sianie…

W stylu wiejskim, boho , rustykalnym, hipi, DIY doskonale sprawdzi się siano, drewniane ramki, koronkowe obrusy, skrzynki na owoce, deski z hasłami, stare drewniane drzwi, lampiony na świece wykonane ze słoików, porozrzucane owoce, polne kwiaty…
Wszystko co kojarzy Wam się z wsią i sielskim klimatem.
Jako akcent kolorystyczny oczywiście sugeruję zieleń:) Sprawdzą się tu także polne kwiaty a z nich plecione wianki.

Jak z bajki…
Jeśli planujecie wesele jak z bajki to bardzo ciekawym motywem jest dekoracja inspirowana np Alicją z Krainy Czarów tzw Whimsical style. Tu zabawa kolorami jest jak najbardziej wskazana:) Jednak aby ze smakiem zaaranżować ściankę, paletę kolorów proponuję
ograniczyć do kilku odcieni. Odważne połączenie odcieni różu, granatu, fioletu z soczystą zielenią da niesamowity i zaskakujący efekt. Tajemniczość podkreśli niewielki akcent czerni i szarość. Przestrzeń wypełniamy kwiatami żywymi w intensywnych kolorach ale także bluszczem i mchem. Dodanie gadżetów które kojarzą się z bajką zepnie w całość Waszą kompozycję. W przypadku Alicji z Krainy Czarów mogą to być np. zegary, szachy, karty z klasyczną grafiką, flakoniki z kolorowymi "eliksirami", filiżanki, napisy inspirowane książką. To wszystko stworzy niezapomnianą aranżację. Ogranicza Was tylko wyobraźnia:) Nie zapomnijcie o odpowiednim oświetleniu ścianki! Migoczące płomyczki czy girlanda z żarówek dadzą efekt nieba i magii.

Romantycznie…
Kolejny sezon styl romantyczny gości na polskich weselach. Rewelacyjnie! Daje on mnóstwo możliwości i zawsze pięknie się prezentuje. Kolory jakie dobrze sprawdzają się w tym stylu to praktycznie cała paleta pasteli. Od odcieni bieli, przez róż do błękitów i szarości.

Aranżując ściankę w stylu romantycznym pamiętajcie o tym żeby była ona jasna i subtelna. Świetnie sprawdzą się tu drzewa na których pień otulimy koronkowymi serwetami albo piękna wierzba pod którą zaaranżujemy scenografię stawiając stolik z krzesłami lub sofę. Również biała ramka na której przyczepicie jasnoróżowe kwiaty.

W każdym stylu ścianka będzie dobrze wyglądać, a na pewno będzie atrakcją na weselu. Jest bardzo dobrym pomysłem na zaaranżowanie weselnej scenerii.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Myśleliście, że na ściance robią zdjęcia tylko gwiazdy ?:) Otóż nic bardziej mylnego! A z resztą kto Wam zabrani w tym dniu poczuć się właśnie jak gwiazdy! 🙂 To jedyna okazja!
Jestem pewna, że ten pomysł spodoba się Waszym Gościom.
A może w ramach podziękowań po uroczystości wyślecie uczestnikom przyjęcia ich zdjęcia na ściance?
Rewelacyjna pamiątka!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *